Saçlarınızda dökülme yaşıyorsanız. Bu etkiler yılan yağı ile yok olacak ve azalacaktır. Saç dökülmesine kesin çözüm yılan Yağı insan saçı sürekli ve siklik olarak (anagen) büyüme yapar. Saç siklusunu gelişme dönemi büyümenin durması (katagen) ve istirahat dönemi oluşturur. Saçın büyümesi normalde randomize ve non-senkronizedir. Ancak postpartum dönemde ve sistemik hastalıklarda olduğu gibi bazı fizyolojik durumlarda kıl siklusu senkronize olur. Senkronizasyon büyümenin durduğu (katagen ) dönemde olursa, katogen ve telogen dönemin toplamı kadar bir dökülme dönemi olur. Aslında bu durumda saçlar hızla çekilmedikçe bir dökülme olmaz. Fizyolojik olarak dökülmenin başlangıcı yeni bir anagen siklusta, yani kıl, foliküler kanala girmeye başladığında gerçekleşir. Bu özelliği gösteren saçlar bütün saçların %10 udur. Büyümenin durması, hücre bölünmesinin durmasıyla başlar. ,lk etkilenen hücreler matriksteki melanositlerdir.
Kıl büyümesinin düzenlenmesi başlıca androgenlerin etkisi altındadır. Androgenler gövde, sakal ve pubis bölgesindeki vellusların terminal kıl şekline dönüşmesini sağlarlar. Buna karşılık saç büyümesi için gerekli değildirler. Kadınlarda hirsutism ve saç kaybının bir arada olması androgenlerin saçlı deri ve diğer bölgelerdeki kıl büyümesi üzerindeki paradoksal etkilerinin en tipik örneğidir.

Kıl folikülünde androgen reseptörleri bulunur. Reseptörler düzeyinde farmakolojik bir blokaj yapıldığını  takdirde, hem kıllanma artışı, hem de saç kaybı önlenebilir. Erkekte olduğu gibi androgenlere bağımlı kıllar, sakal, dış kulak yolu, pubis kılları, düflük dozda androgenlere bağımlı kıllar (kadındaki gibi) aksilla ve pubis kılları, androgenlere bakımlı olmayan kıllar ise kaşlar ve kirpiklerdir.

Yılan Yağı Kampanyamız
İnstagram | Twitter | Facebook


UYARI Yılan Yağı bir ilaç değildir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden web sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Yılan Yağı | Teslimat Şartları| Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Ve Güvenlik | İade Sözleşmesi | Sitemap
Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?
toptan ürünler isveç şurubu hilti kapsül aşk parfümü epimedyumlu macun deva kremi gergedan seti megamax